Dom

Doniczka na balustradę – jak zamontować?

Ukwiecony balkon czy taras to duża ozdoba domu i mieszkania. Z tego powodu warto przyłożyć dużą wagę do jego estetyki. Istotny jest zarówno rodzaj roślin, jak i sposób ich wyeksponowania. Aby dobrze się one prezentowały, powinny znajdować się w estetycznych donicach. Popularnym wyborem są doniczki na balustradę. Z naszego artykułu dowiesz się, jak je zamontować.

Jakie balustrady warto wybrać na balkon i taras?

Zanim przejdzie się do kwiatowych dekoracji, warto zadbać o to, aby taras lub balkon zdobiły stylowe balustrady. Powinny charakteryzować się one nie tylko estetycznym wyglądem, ale i trwałością na lata. Bardzo ważna jest odporność na działanie czynników atmosferycznych oraz na uszkodzenia mechaniczne. Z punktu widzenia użytkownika ważne jest także łatwe utrzymanie w czystości i brak konieczności wykonywania regularnej konserwacji. Wszystko to sprawia, że doskonałym wyborem są balustrady ze stali nierdzewnej oraz malowane proszkowo. Szczególnie pięknie prezentuje się połączenie stali z drenem i szkłem. Balustrady tego typu doskonale komponują się także z kwiatowymi kompozycjami w nowoczesnych donicach. Świetnie sprawdzają się te, które można montować bezpośrednio na balustradach.

Czy montaż donicy na balustradzie jest trudny?

W sklepach ogrodniczych oraz z wyposażeniem wnętrz można znaleźć duże ilości donic w różnych wariantach. Spośród ich na szczególną uwagę zasługują kwiatowe osłony, które można zamontować bezpośrednio na balustradzie. Donice tego typu występują w dwóch rodzajach. Pierwszy z nich to donice wyposażone w zintegrowane lub zdejmowane uchwyty. Ich montaż jest banalnie prosty, ponieważ wystarczy jedynie zahaczyć je o barierkę. Trzeba sprawdzić jednak, czy donica wisi stabilnie, a ciężar jest wyważony. Jeżeli uchwyty są zdejmowane, warto regularnie kontrolować ich położenie, aby mieć pewność, że się nie przesunęły i nie zmienił się środek ciężkości donicy.

Drugim rodzajem donic przeznaczonych do umieszczenia na balustradzie są skrzynki balkonowe, które posiadają specjalne zagłębienie w dnie. Dzieli ono donicę na dwie części i służy temu, aby założyć ją na balustradę. Standardowe produkty tego typu pasują do typowych wymiarów barierek. Aby mieć jednak pewność, że będą pasowały, warto dokładnie zmierzyć szerokość balustrady, a następnie dobrać do niej donicę z odpowiednim wgłębieniem. Będzie to gwarancją, że skrzynka idealnie wpasuje się w balustradę. Montaż donic tego typu jest również niezwykle prosty, ponieważ wystarczy jedynie nałożyć je na barierkę.

Podsumowując, donice umieszczane na balustradach to bardzo duża ozdoba tarasu czy balkonu. Ich montaż jest bardzo szybki i prosty, dzięki czemu od razu można cieszyć się z przygotowanej aranżacji. Aby była ona estetyczna i spójna, warto wybrać donice pasujące kolorystyką do balustrad oraz postawić na solidne produkty dobrej jakości. Dzięki temu będą służyły przez lata i pozwolą na tworzenie licznych kompozycji kwiatowych.

Zapraszamy po więcej informacji: balustrady Wrocław.