Dom

Jak wybrać solidne niskie ogrodzenie przenośne?

Ogrodzenia przenośne są bardzo uniwersalnym rozwiązaniem. Sprawdzają się tam, gdzie trzeba zabezpieczyć przestrzeń jedynie na krótki czas, a następnie szybko usunąć konstrukcję. Jak wybrać odpowiednie niskie ogrodzenie przenośne? Na jakie czynniki warto zwrócić szczególną uwagę, by płot mógł prawidłowo pełnić swoją funkcję?

Niskie ogrodzenie przenośne odporne na działanie czynników atmosferycznych

Niskie ogrodzenie przenośne musi być odporne na działanie czynników atmosferycznych – zwłaszcza gdy planujesz wykorzystać je na świeżym powietrzu. Warto sprawdzić, z jakiego materiału wykonano konstrukcję. Najczęściej jest to stal nierdzewna lub aluminium. Takie ogrodzenia nie pokrywają się korozją, nawet gdy pada na nie deszcz i działają zmienne temperatury.

Łatwość montażu i lekka konstrukcja niskiego ogrodzenia przenośnego

Nie bez znaczenia jest też lekkość ogrodzenia przenośnego. Aby zabezpieczyć duży teren, często trzeba wykorzystać nawet kilkaset paneli. Wybieraj więc konstrukcje, które są stosunkowo lekkie i pozwalają na łatwe przeniesienie przez pracowników. Ważne jest też to, by można było je szybko demontować i składać, co usprawni ich transport.

Do ogradzania dużych przestrzeni doskonale sprawdzą się konstrukcje modułowe. Dlaczego warto na nie postawić?

  • Pozwalają na stworzenie szczelnego płotu – każde przęsło łączy się z kolejnym.
  • Zapewniają trwałe połączenia, które trudno uszkodzić, wywierając duże obciążenie na ogrodzenie.
  • Mają system montażu, który jest trwały, a jednocześnie wygodny dla pracowników odpowiedzialnych za ustawianie ogrodzenia.
  • Pozwalają na układanie w dowolne kształty.
  • Zapewniają bardzo szybki montaż i demontaż, co usprawnia organizację wydarzeń i szlaków transportowych.

Warto pamiętać, że ogrodzenia przenośne powinny być wystarczająco lekkie, aby można je było łatwo przemieszczać, ale jednocześnie na tyle ciężkie, aby były stabilne w obliczu działania wiatru czy silnych opadów. Konstrukcja o bardzo niskiej masie pozwoli na łatwiejszy montaż, ale może nie być skuteczna w zabezpieczaniu terenu przed tłumem. Co więcej, w razie ewentualnego przewrócenia się mogłaby ona spowodować zagrożenie dla osób znajdujących się w pobliżu.

Trwałość i stabilność ogrodzenia przenośnego

Ogrodzenie przenośne musi być odporne nie tylko na działanie czynników atmosferycznych, lecz także obciążenie. To ważne zwłaszcza tam, gdzie ma ono np. oddzielać tłum na koncercie od sceny. Konstrukcja musi być na tyle solidna, by nie uginać się i nie przewracać pod naporem. Znaczenie ma odpowiednie rozłożenie obciążenia i stabilna podstawa ogrodzenia.

Jeśli niskie ogrodzenie przenośne ma zostać postawione na nierównym gruncie, trzeba zwrócić uwagę także na budowę dolnej części konstrukcji. Na rynku są dostępne uniwersalne płoty, które bez problemu umieścisz na pochyłym terenie czy niestabilnym podłożu.

Planowane przeznaczenie niskiego ogrodzenia przenośnego

Znaczenie ma też to, do czego chcesz wykorzystać niskie ogrodzenie przenośne. Jeśli ma ono chronić przed zwierzętami, powinno być stabilne i mieć gęste przęsła (w zależności od gatunku zwierzęcia). W sytuacji, gdy płot ma jedynie wyznaczać trasy transportowe i przestrzenie techniczne, można postawić na lżejszą, mniej solidną konstrukcję. Natomiast na koncertach przydadzą się ogrodzenia przenośne, które wytrzymają wielogodzinny napór setek czy tysięcy kilogramów.

Jakie ogrodzenie przenośne wybrać? Skorzystaj z pomocy specjalistów

Nie wiesz, jakie niskie ogrodzenie przenośne sprawdzi się na danym terenie? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy specjalistów z wypożyczalni tego typu konstrukcji – np. mToilet. To osoby, które dobrze wiedzą, gdzie można zastosować poszczególne modele. Sprawdzą, czy dana konstrukcja będzie odpowiednia na pochyły teren, a także dobiorą optymalną wysokość płotu do jego planowanego wykorzystania.