Porady

Jak zaparzyć kawę bez fusów domowym sposobem

Photo by Jakub Dziubak on Unsplash

Kawa to napój, który ma wielu wiernych zwolenników. Nic dziwnego - aromatyczny smak i pobudzające działanie sprawiają, że chętnie sięgamy po filiżankę tego ciepłego napoju. Jednak nie każdy lubi fusiska, które często pływają w kawie i które trzeba przecedzać. Na szczęście, można przyrządzić kawę w domu bez fusów! W tym artykule przedstawiamy sprawdzone metody.

Parzenie Kawy znanymi sposobami

Kawę można zaparzyć na wiele sposobów, jednak niektóre z nich nie pozwalają pozbyć się fusów. Typowe parzenie kawy sypanej czy kawy po turecku zawsze wiąże się z obecnością fusiska na powierzchni.

Podobnie w przypadku tradycyjnych ekspresów - należy użyć filtra, by oddzielić wodę z fusami od czystego napoju. Stąd wiele osób poszukuje alternatywnych metod przygotowania kawy w domu bez uciążliwego fusiska.

Domowe sposoby parzenia kawy

Na szczęście, można przygotować smaczną kawę bez fusów w warunkach domowych. Wystarczy się odpowiednio przygotować.

Pierwszą opcją jest użycie kawiarki z filtrem. Dzięki zastosowaniu filtra papierowego lub metalowego, fusy zostaną zatrzymane, a do kubka wleje się klarowny napój. Ten rodzaj parzenia kawy sprawdza się zwłaszcza w przypadku kawy mielonej.

Kolejnym wyjściem jest wykorzystanie ekspresu przelewowego np. typu french press. To proste urządzenie, w którym umieszcza się zmieloną kawę i zalewa gorącą wodą. Po zaparzeniu, przez specjalny mechanizm można oddzielić fusiska od napoju.

Innowacyjne sposoby parzenia kawy

Oprócz tradycyjnych metod, na rynku dostępne są również nowoczesne rozwiązania do domowego parzenia kawy bez fusów.

Jednym z nich są zaparzacze do kawy działające na zasadzie filtra. To niewielkie, proste w obsłudze urządzenia, w których umieszcza się papierowy filtr z zmieloną kawą. Pod wpływem gorącej wody przechodzi ona przez filtr do kubka zostawiając fusy w środku zaparzacza.

Kolejną opcją są ekspresy ciśnieniowe z systemem kapsułkowym. W tym przypadku mielona kawa jest umieszczona w specjalnej kapsule, która pod wpływem ciśnienia oddaje aromat i smak napoju. Fusy pozostają w kapsule, którą po zaparzeniu wyrzuca się.

Masz już dość fusiska? Podajemy 6 lepszych metod parzenia kawy

Jeśli nie znosz fusiska i szukasz sposobu na przygotowanie porządnej kawy w domu bez tego wkurzającego dodatku, zapoznaj się z naszymi propozycjami:

  1. Kawiarka z filtrem - wystarczy dodać filtr papierowy by zatrzymać fusy.
  2. Zaparzacz - małe i wygodne urządzenie ze zintegrowanym filtrem.
  3. Ekspres przelewowy - mechanizm filtrowania fizycznie oddziela fusy po zaparzeniu.
  4. Ekspres ciśnieniowy - nowoczesne rozwiązanie z systemem kapsułkowym bez fusiska.
  5. Kawa rozpuszczalna - wystarczy dodać kawę do kubka z wodą. Zero fusów i zachowany aromat.
  6. Zimna kawa toddy - świetna, orzeźwiająca alternatywa bez konieczności filtrowania.

Mamy nadzieję, że przedstawione przez nas sposoby pomogą Ci cieszyć się pyszną kawą w wersji bez fusiska. Testuj, eksperymentuj i znajdź swój ulubiony sposób na domowe parzenie kawy idealnej dla Ciebie!

Smacznego!

Przeczytaj również

Bindowanie domowym sposobem