Zdrowie

Czym zmyć klej po plastrze domowym sposobem

Photo by Diana Polekhina on Unsplash

Czy zdarzyło Ci się mieć problem z usunięciem kleju pozostałości po plastrze? Większość z nas stosuje plastry w domu by ochronić drobne skaleczenia. Jednak po zdjęciu plastra, na skórze często zostają resztki przylepnego kleju. Jest to irytujące i może być trudne do usunięcia. Na szczęście istnieje kilka prostych domowych sposobów na pozbycie się tych uporczywych pozostałości kleju.

Czym najlepiej usunąć ze skóry klej po plastrach?

Najprostszym sposobem jest użycie spirytusu salicylowego lub preparatu do demakijażu. Produktami tymi warto delikatnie przetrzeć miejsce po plastrze, aby rozpuścić i zmyć resztki kleju. Tego rodzaju preparaty skutecznie usuwają klej nie podrażniając skóry.

Domowe sposoby na usunięcie brudu po plastrze

Jeśli nie masz pod ręką specjalnych produktów do czyszczenia, sięgnij po sprawdzone domowe sposoby. Klej po plastrze można zmyć olejkiem kokosowym, oliwkowym lub dziegciowym. Wystarczy wetrzeć wybrany olejek w miejsce po plastrze, odczekać kilka minut i zmyć letnią wodą z mydłem. Te naturalne olejki skutecznie rozpuszczą pozostałości kleju.

Jak usunąć klej z różnych materiałów

Resztki kleju po plastrze mogą pozostać nie tylko na skórze ale i na odzieży czy meblach. W zależności od rodzaju materiału, inne metody będą najbardziej skuteczne w usunięciu plam. Na tkaninach warto użyć letniej wody z odrobiną płynu do naczyń. Z kolei na twardych powierzchniach jak szkło czy plastik, sprawdzi się octowy roztwór wody.

Jak usunąć klej po naklejkach ze szkła

Uparte resztki kleju po naklejkach na szklanych powierzchniach jak lustra czy okna można usunąć za pomocą octu. Wystarczy namoczyć gazę octem i przetrzeć nią dokładnie szklaną taflę. Pozwoli to na rozpuszczenie pozostałego kleju. Można też użyć specjalnych preparatów do czyszczenia tego typu powierzchni.

Specjalne preparaty na usuwanie kleju z okien PCV

Jeśli zależy Ci na całkowitym usunięciu resztek kleju z wrażliwych powierzchni jak okna PCV, sięgnij po specjalne preparaty przeznaczone do czyszczenia. Znajdziesz je w sklepach z chemii gospodarstwa domowego. Tego typu środki skutecznie usuwają uporczywe zabrudzenia nie uszkadzając delikatnych powierzchni.

Jak widać, istnieje wiele domowych sposobów na usunięcie pozostałości kleju po plastrze. Wystarczy sięgnąć po olejki, ocet czy specjalne preparaty by pozbyć się irytujących śladów. Kilka prostych trików i Twoja skóra oraz meble znowu będą czyste!